هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

مدرسه هاگوارتز

لیگ کوییدیچ


در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: دفتر مدیریت مدرسه
پیام زده شده در: ۱۹:۰۸:۱۸ جمعه ۳۱ تیر ۱۴۰۱

ریونکلاو، مرگخواران

سو لى


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۲ دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷
آخرین ورود:
امروز ۰:۵۳:۲۰
از این سو، به اون سو!
گروه:
مرگخوار
ایفای نقش
ریونکلاو
کاربران عضو
ناظر انجمن
گردانندگان سایت
پیام: 492
آفلاین
نقل قول:

اسکورپیوس مالفوی نوشته:
سلام خدمت مدیران.

خواستم بپرسم مشارکت کننده های برتر تو کلاسا و یا کسایی که بیشترین امتیاز رو کسب کردند به چه شیوه ای اعلام میشن؟

بعد هر جلسه؟ آخر ترم؟ و یا پایان هر فصل؟سلام اسکور!

طبق رسم هر ترم هاگوارتز در پایان کلاس ها و اردو ها، زمانی که قراره امتیازات نهایی هر گروه مشخص بشه برای تعیین قهرمان هاگوارتز، مشارکت کننده های برتر در دو گروه (یکی برای کلاس ها و دیگری برای اردو ها) تعیین و بابتش به گروه های اونها امتیازی اضافه میشه.


بلای جان ارباب!

بهش دست نزنید! مال منه.

"ONLY RAVEN"

تصویر کوچک شدهپاسخ به: دفتر مدیریت مدرسه
پیام زده شده در: ۲۰:۳۸:۰۸ پنجشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۱

اسلیترین، مرگخواران

اسکورپیوس مالفوی


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۱ پنجشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۰
آخرین ورود:
دیروز ۲۳:۳۵:۰۰
از دست حسودا و بدخواها!
گروه:
کاربران عضو
مرگخوار
اسلیترین
ایفای نقش
ناظر انجمن
پیام: 163
آفلاین
سلام خدمت مدیران.

خواستم بپرسم مشارکت کننده های برتر تو کلاسا و یا کسایی که بیشترین امتیاز رو کسب کردند به چه شیوه ای اعلام میشن؟

بعد هر جلسه؟ آخر ترم؟ و یا پایان هر فصل؟


تصویر کوچک شده


پاسخ به: دفتر مدیریت مدرسه
پیام زده شده در: ۲۰:۰۰:۱۹ سه شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱

ریونکلاو، مرگخواران

لینی وارنر


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۵۳ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
امروز ۲:۰۰:۴۹
از رو شونه‌های ارباب!
گروه:
گردانندگان سایت
ناظر انجمن
مرگخوار
ریونکلاو
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 5203
آفلاین
سلام نیکلاس.

مخاطب شما من نبودم، ولی بخش‌هایی که منم نقش مستقیم داشتم تو نظرخواهی‌هاش، حضور به عمل رسوندم.

اول از همه بگم که مسئله گروهبندی و دو مورد آخر بحثتون، ربطی به هاگوارتز و دفتر مدیریت مدرسه نداشت که اینجا مطرح کردی. بنابراین بحثش رو اینجا باز نمی‌کنم و اگه شخصا صحبتی در موردش داشته باشم در روزهای آینده تو این تاپیک پستی ارسال خواهم کرد و شما هم اگه حرف جدیدی داشتین یا جوابی لطفا اونجا دنبال کنید. الان فقط تو پرانتز اشاره می‌کنم که ایده‌ی "نخواستی بعد از دو هفته امکان یک بار تغییر گروه داری" رو خوشم اومد و با مدیرای ایفا راجع بهش صحبت کردیم و احتمالا بزودی می‌ریم تو کارش.


حالا بریم بحثای مرتبط با این تاپیک.

اشاره‌ای به تقویم فعال داشتین به جای هاگوارتز سالیانه. شما هر ایونتی هم بذاری، تازه‌واردی که تازه اومده ایفای نقش، آشنایی زیادی با این محیط و فضا نداره. این هاگوارتزه که باش آشنایی داره و براش جذابه. این که بگیم مسابقه پانتومیم گذاشتیم برو عشق کن، پاسخ مناسبی نیست. اما سالیانه شدن هاگوارتز علل دیگه‌ای هم داشته و قبلا هم یک بار پیاده‌سازی شده و موفق عمل کرده. در ادامه اشاراتی به دلایل دیگه لا به لای سایر حرفا می‌کنم.

فقط همین‌جا لازم می‌دونم اشاره کنم که اعضا در مورد هر بخشی از سایت که ایده داشته باشن، یا حتی اگه وزیر و ناظر و اینا نباشن اما ایده‌ای برای مسابقه یا هر ایونتی داشته باشن، به راحتی در هر زمان از سال که بخوان می‌تونن با مدیرا جهت پیاده‌سازیش صحبت کنن. حتما نباید منتظر مدیریت بمونین تا یه حرکتی بزنه (یا شاید هم نزنه) و بعد بگین چرا اینطوری حرکت زدی یا چرا حرکتی نزدی. شما هر زمان بخواین می‌تونین اگه حرکتی هست خودتون مطرح کنین.


مشکل سیستم‌ امتیازدهی هاگوارتز سال‌هاست که مطرحه و تو تمام این سال‌ها اعضای زیادی مدیر هاگوارتز شدن و مدیرای ایفای نقش و کل متعددی هم داشتیم که فکراشونو رو هم گذاشتن و هیچ‌وقت هم نتونستن راهکاری بدن که هاگوارتز از همه جهت برای همه عادلانه باشه. ایده‌ی نهایی که به نظرمون بهترین بود، اینیه که الان مطرح شده و خب، ادعای کامل بودن و بی‌نقص بودنش رو نه داریم و نه کردیم.

نقل قول:
طبق تصمین گیری ها برای هر گروه یک ظرفیت تعریف می شود که بر اساس جمعیت آن تعیین شده است تا جلوی کسی برای شرکت کردن گرفته نشود و گروه کم جمعیت هم توان رقابت داشته باشد.

پس خواهشا این جمله سوهان روحتون نشه، چون ما نگفتیم راهکار تمام و کمال. دروغی هم تحویل کسی ندادیم. هر تعداد بخوان می‌تونن شرکت کنن غیر از اینه؟ توان رقابت گروه کم‌جمعیت بالا رفته غیر از اینه؟ منم توی چت‌باکس گفتم امیدواریم موفق عمل کنه. نگفتم حتما موفق خواهد شد. اگه چنین ادعایی داشتیم زودتر از سایر قوانین افشاش نمی‌کردیم و از همگان نمی‌خواستیم که بررسیش کنن تا به بهترین راهکار ممکن برسیم.

الانم مشتاقیم که بدونیم وقتی اشکالی وارد می‌شه بهش، راه حلش چیه؟ چطور می‌شه حل کرد؟ لطفا این رو هم برای ما مشخص کنین. ما هم خواهان رقابت عادلانه برای همه هستیم.

نقل قول:
اگه بدم به دوتا تازه وارد که خب میانگین نمراتمون میاد پایین. چون پست هاشون اغلب ضعیف تره. و اگر هم ظرفیت هارو بدم به دو عضو ارشد و حرفه ای که امتیازاتمون بالا بشه، دل اون تازه وارد میشکنه و ناامید میشه. اما برای گروهی که پنج ظرفیت داره به راحتی میتونه تقسیم بندی کنه تا هم ارشدهاش شرکت بکنن و امتیاز بالایی بیارن و هم تازه وارداش شرکت کنن و از هاگ تجربه کسب کنن. اون ها میتونن حتی تازه وارد هارو تقسیم بندی کنن که فلانی تو این جلسه شرکت میکنی و بثاری تو جلسه ی بعد و نود درصد ظرفیت ها هم همیشه در رزرو ارشد هاشون باشه تا امتیاز بالایی بگیرن.

متاسفم ولی خیلی رک می‌گم عمیقا و شدیدا بابت این طرز فکر متاسفم. دقت کنین، گفتم بابت طرز فکر متاسفم نه برای شخص شما چون ممکنه شما اصلا چنین قصدی نداشته باشین و صرفا بیان احتمالات کرده باشین. این اشکال همون اول مطرح شد (یعنی خودمون هم بهش آگاه بودیم) و من خودم جواب دادم ناظری که بخواد چنین کاری بکنه فقط باید به حال خودش و گروهش تاسف خورد و به نظرم همچین کسانی تو سایت نداریم. و خب، ممکنه شما بگین اوکی با این جمله همه چی حل شد یعنی؟ نه نشد. پس بریم ادامه رو بخونیم.

این ناظر گروهه که وظیفه‌شه به همه‌ی اعضا اعم از تازه‌وارد و قدیمی اجازه‌ی شرکت آزادانه بده و هیچ‌گونه محدودیتی براشون نذاره. این که ناظر به خاطر قهرمان شدن، تازه‌واردش رو از شرکت منع کنه هنر نیست و کوچک‌ترین افتخاری نداره. بلکه نشون می‌ده برای این ناظر فقط برد مهمه نه پیشرفت اعضای گروهش. ناظر باید به تازه‌واردش انگیزه بده و بگه تو می‌تونی هرجا بخوای بری و فقط سعی کن یاد بگیری. اگه نگران برخورد ناظر هستین، من مطلع بشم ناظری همچین می‌کنه اقدام به عوض کردنش می‌کنم. اگه هم نگران برخورد اعضا هستین که اونا تازه‌واردا رو منع کنن، ناظر می‌تونه به راحتی جلوی همچین حرکتی رو بگیره.

و من بعنوان ناظر ریونکلاو به شما قول می‌دم که هرگز چنین حرکت زشتی تو گروهم نزنم و از تمام اعضا اعم از تازه‌وارد و ارشد بخوام که به دلخواه خودشون هر کلاسی می‌خوان شرکت کنن. شما برو تیم کوییدیچ پارسال ریونکلاو رو ببین. تنها تیمی هستیم که 7 نفرمون رو با تازه‌وارد پر کردیم و در واقع هرچی تازه‌وارد داشتیم ریختیم تو تیم! در حالی که می‌تونستیم بهترین‌ها رو گلچین کنیم و یه تیم 4 نفره‌ی تمیز تحویل بدیم. اگه حرفای من و سو رو می‌دیدین همون اول گفتیم بذار هرکی می‌خواد بیاد، کی به قهرمانی اهمیت می‌ده؟ بذار عشق کنیم اینام کوییدیچ یاد می‌گیرن برای لیگ کوییدیچ. ولی چی شد؟ ما قهرمان شدیم و من معتقدم روونا یارمون بود که این اتفاق افتاد وگرنه باورش برای منم سخته که با 5 تازه‌وارد تازه‌کار، جلوی تیمایی که بهترین تازه‌وارداشون رو آوردن پیروز شدیم. این شیرین‌ترین قهرمانی برای من تو کل تمام این سال‌ها بود.

ولی بله حق با شماست، اگه چنین حرکت نادرستی توی حتی یکی از گروه‌های سایت صورت بگیره طبق محاسباتی که قرار دارین ضررش برای هافلپاف بیشتره. امیدوارم که اگه توی گروهی چنین اتفاقی افتاد آگاه بشم و بدونم که ناظر بهتری برای اون گروه باید پیدا کرد. :)
ولی اگه این اتفاق رخ نده چی؟ اگه همه رقابتی سالم داشته باشیم بازم این اتفاق میفته؟

ببینین، اگه نگاه ما به هاگوارتز فقط رقابتی باشه و بخوایم جلوی رقابت‌های نادرست مثل همینی که شما مثال زدین رو بگیریم، کلی رقابت نادرست دیگه هم من می‌تونم براتون نام ببرم که می‌تونه رخ بده و قهرمانی پاک شما رو، گروه دیگه‌ای به قهرمانی لکه‌دار خودش تبدیل کنه. از جمله تقلب و ویرایش پست اعضا قبل از ارسال. دست بردن تو پست کوییدیچ اعضا و حتی امتیازدهی بیشتر به گروه خودمون بعنوان استاد یا داور. فکر می‌کنین اینا تاثیر کم‌تری داره؟ به نظرم اینا تاثیری به مراتب بیشتر از 1 امتیازی که تو مثال شما داشت رو داره.

ولی بازم حق با شماست. صرفا چون تاثیرش کم‌تره و مثبت‌نگری در رقابت سالم داریم، دلیل نمی‌شه نادیده‌ش بگیریم. ما قبلا بهش فکر کردیم و چیزی به ذهنمون نرسید. شما یا سایر اعضا راهکاری برای حلش دارین ارائه بدین. اگه هم روش رو کلا بد می‌دونین، روش بهتر جایگزینی به ما بدین.


نقل قول:
اعضای قدیمیش که خیلی وقته افلاینن یهو یادشون بیوفته تابستونه و جادوگران هاگه تا برگردند و برای مدت کوتاهی شرکت کنن و دوباره به خواب برن. حالا اگر هاگ سالیانه باشه من یا شما میتونیم عضوی که زن داره بچه داره سر کار میره و حسابی سرش شلوغه رو یک سال تمام توی سایت نگه داریم؟؟!

یکی دیگه از دلایل هاگوارتز سالیانه همینه. وقتی هاگوارتز فقط مختص تابستون بود، همون‌طور که شما هم اشاره کردین افرادی صرفا برای هاگوارتز حضور به عمل می‌رسوندن و بعد از هاگوارتز دوباره به غیبت می‌رفتن تا هاگوارتز بعدی. وقتی سالیانه باشه هم از حضور این اعضا در طول سال بهره خواهیم برد با تکالیفی که تو ایفای نقش سایت داده می‌شه، و هم کسی که هدفش فقط قهرمانیه توان اینو نداره که 9 ماه براش وقت بذاره و در نتیجه، بعد رقابتی هاگوارتز کم‌تر می‌شه و بعد تفریح پررنگ‌تر.


نقل قول:
ناخوداگاه شخصی که با خلق و خوی گریف یا ریون یا اسلی یا هافل خو گرفته. نقدشون کرده نقدشون رو دیده و حداقل چهار تا سوژه با هم تموم کردن. پست های اونا به دلش میشینه. ناخوداگاه کم و کاستی های پست هاشون رو نمیبینه و در عوض پست گروه های دیگه به نظرش عجیب میان و نمره کم کردن براش اسون تر میشه. پس باید اساتید از هر گروه باشن و وسط سال هم نمیشه استاد انتخاب کرد همین اول کار باید لیست اساتید رو بدین تا آخرش.

به نظرم خیلی مودبانه و زیبا این بحث رو مطرح کردین و از این بابت ازتون تشکر می‌کنم. ولی من بی‌ادبانه معتقدم چنین تاثیری وجود نداره و ما به انتخاب خودمون ممکنه به گروه خودمون امتیاز بیشتر بدیم و به راحتی می‌شه عادلانه و بی‌توجه به گروه امتیاز داد، اگه بخوایم! امیدوارم که همه‌ی اساتید بخوان. :)
البته مسلما همیشه سعی شده افرادی انتخاب بشن که عادل و باتجربه باشن و این اتفاق رخ نده. شما هم اگه چنین گزینه‌هایی در نظر دارین می‌تونی پیشنهاد کنین.


باقی مسائل هم به من مربوط نبود یا به این تاپیک ربطی نداشت. فقط برام سوال شد چرا اینقد قضیه مسابقه وزارت رو شخصی کردین و به اون یک روز حکومت نظامی گیر دادین! همه‌مون خسته بودیم از سه روز رول زدن مداوم و واقعا بهش نیاز داشتیم. ایشون هم مسلما علم غیب نداشته که نیکلاس فلامل نامی قراره بی‌توجهی کنه به قوانین که برای شما دام پهن کرده باشه تا توش بیفتی. شما عواقب بی‌توجهی خودتون رو دیدین.


🙋‍♀️ فقط اربـاااااااب! 🙋‍♀️

Only Raven

تصویر کوچک شده
ماموریت او به پایان رسیده بود.
خودش را رها کرد.


پاسخ به: دفتر مدیریت مدرسه
پیام زده شده در: ۱۴:۳۹:۲۱ سه شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱

هافلپاف

نیکلاس فلامل


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۴۳ دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹
آخرین ورود:
امروز ۰:۳۱:۲۵
از تارتاروس
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
هافلپاف
پیام: 182
آفلاین
پارت صفر---مقدمه

پست قبلی رو که نگاه میکنم با خودم میگم...هی نیکلاس...اینقدر مظلومی ها. مردم ترسی ندارن از اینکه به کارهات با بی دقتی رسیدگی کنن.(این استاد بنده خدا تقصیری نداشت. کلی عرض میکنم) کاش مثل بعضی اعضای سایت بودم و هر کی بهم میرسید یه اوه اوه میگفت و خودش رو کنار میکشید که عصبانیتم شامل حالش نشه؛ اما خب چه کنم که بسیار رئوفم و بار ها یا بیخیال شدم یا عذرخواهی کردم یا به اجبار هم گروهی هام دهنم رو بستم و اعتراض نکردم به خاطر جمله ی مسخره ی" اعتراض نکنید، اعتراض باب نشه." خدا پدر و مادر کادوگان رو براش نگه داره اگه جنگیدن رو یاد اعضاش داده. باید اعتراض کنی آقاجون.
حتی اگه مسئله ای هم نیست، باید اعتراض کنی تا جرئت نکنن بی دقتی کنن. باید کسایی که قدرت دارن از استفاده کردن از قدرت شون بترسن و ضعیف ها بدون ترس، هر چیزی که توی دلشون هست رو بگن و نامرد و خائن است اونی که نگذاره اعتراض کنیم یا در جواب اعتراض جمله ای مثل:" نمیخواین جمع کنید از ایران برین" به زبون بیاره.
البته این سایت هم واقعا تنها سایتی هستش که میذاره اعتراض کنیم. یارو گروه تلگرام داره، خدارو بنده نیست چه برسه به سایت.
برای همین ارزش این سایت رو میدونم و همینطور ارزش تمام کسایی که زحمت میکشن تا سایت سر پا بمونه.
اینبار اگه واقعا به خاطر گروهم شک و شبهه توی دلم نیوفتاده بود امکان نداشت بیام میخوام اینو باور کنید که به خاطر هافلپاف و سایت اومدم. خب بریم سراغ اصل مطلب...

اول یه کنایه به مدیران ایفای نقش دارم در رابطه با تازه واردین... والا من با همین بی سوادیم میبینم طرف خصوصیات هافلپافی هارو داره و گفته اولویتم اسلیترینه و کلاه میندازتش اسلی. یعنی واقعا ترس اینکه این عضو برنگرده شمارو مجبور به چنین کاری میکنه؟ چطور در قدم های بعدی عضویت که بار ها و بارها طرف رو رد میکنید، این ترس وجود نداره؟ خب یک پخ کوچیک هم بدین که دوست عزیز شما دو هفته بعد از عضویتت و تنها یکبار میتونی گروهت رو تغییر بدی، که اگه واقعا کسی اونقدر توی هافلپاف بهش سخت گذشت بره یه گروه دیگه. که نمیگذره... مگه خودم نبودم روز اول، با شناسه ی دوم شایدم سوم :) اومدم و کلی فحش دادم به گروه های دیگه و اون هارو به دردنخور توصیف کردم و دوست داشتم برم اسلی. گریف که ریونی ها مغرور تر از اسلیترینی ها و اسلیترین به خاطر وجود یک رگه از ذات شیطان در خودم منو جذب میکرد. (الان هیچکدوم از اون ذهنیت هارو ندارم خواهش میکنم بلند نشید.) همون موقع مدیریت با قاطعیت جوابم رو داد و بابت حرف هام عذرخواهی کردم و به هافلپاف رفتم. اصلا باورم نمیشد هافلپاف چنین جایی باشه. واقعا طلایی بود و خیلی نرم... (چجوری بگم دیدین بعضی وقت ها حس ها در هم می آمیزه مثلا میتونین بوی رنگ قرمز رو حس کنید. یا طعم یک چیزی که حتی قابل دیدن نیست.) هافل هم اونجوری بود. من که اینقدر حس داشتم به اسلیترین. هنوز یک هفته نشده بود، به جز هافلپاف نتونستم به چیزی فکر کنم. و الان بعد از گذشت ده سال هر بار شناسه میسازم مستقیم به کلاه میگم میخوام برم هافلپاف با اینکه کنجکاو هستم توی گروه های دیگه چه خبره اما اون حس وفاداریم نمیذاره.

حالا این صحبت برای این بود که فکر نکنید طرف اگه توی هافلپاف بیوفته دیگه میره پشت سرش رو نگاه نمیکنه. دلایل بسیاری داره ولی مطمئنم هافلپافی بودن جزئشون نیست و از کلاه میخوام تا تدبیر بهتری برای فرستادن اعضا به شکل مساوی به همه ی گروه ها بکنه.

دیدن محقق شدن این عکس خواسته ی زیادیه؟ هر چهار گروه یکسان

بی تعارف بگم کلاه باگ داره و خیلی قدیمیه. هم هاگ و هم کلاه شدن شبیه رستوران هایی که گوردون رمزی بهشون سر میزنه. چون یه زمان کارشون درست بوده فکر میکنن تا ابد میشه اونجوری ادامه داد ولی نمیشه. دیگه حداقل درستش نمیکنین، لطفا اعضایی تازه واردی که حتی در اولویت دوم یا سومشون هافلپاف هست رو بفرستین هافلپاف تا یه کم مساوی بشیم. ایده ای برای کلاه هم خواستین در خدمتیم.

پارت اول---هاگ در سال تحصیلی، دو جهنم در یک زمان
خداوکیلی شما سه تا شاخ، مدیر، جوان های پرشور و و احتمال زیاد دانشجو (منظورم اینه که مغزتون در ایده آل ترین حالت خودشه)... کل ایده هاتون همین هاس؟ ینی به جز شخص وزیر که اگه اصتیضاح نشه، کشته نشه، زندانی نشه، کودتا نشه یا دیگه انلاین نشه که هر سال هم این اتفاقات میوفته و حسابی گندش دراومده، هر سال یک یا دو ایده برای مسابقات میده شما هیچ ایده ی جدیدی ندارین؟ و بهترین طرحتون برای نگه داشتن اعضا در طول فصل مدارس این بوده که هاگوارتز سالیانه بشه؟ کاری نداره اون تقویم که نمیتونین بهش برسین رو بدین دست یک نفر لایق. برنامه ریزی کنید که هر عضوی اومد بدونه اگه هاگ تموم شده دو هفته دیگه فلان ایونت شروع میشه و میتونه شرکت کنه. که دیگه طرف دلزده نشه و بره تا سال دیگه.

تا اینجای کار هیچ ایرادی نیست و من هم اگر در چت باکس اعتراضی کردم، اعتراض به این بوده که چرا یک نظر سنجی حداقل بین تمام ارشد های گروه های مختلف انجام نشده تا نظرشون شنیده بشه نه اینکه چرا بقیه عضو دارن ما نداریم. میرسیم به قوانین امتیازات...
دیشب که با یکی از اعضا در مورد این طرح صحبت میکردم و پرسیدم کجای این طرح به نفع هافلپافه، جواب جالبی داد. گفت "مگه باید به نفع هافلپاف باشه؟ قوانین باید برای همه مساوی باشه." درسته اما همیشه مساوی بودن به معنای عدالت نیست. اگه حسن مصطفی ده هزارتومن پول داشته باشه و بخواد به یک فقیر و ثروتمند صدقه بده. مساوی اش میشه پنج تومن به این و پنج تومن به اون و کاملا هم مساویه اما ایا عادلانه هم هست؟
که متاسفانه این طرح حتی مساوی هم نیست. توضیح میدم...ببینین اگر طبق اطلاعیه شما که گفتین ظرفیت ها هر جلسه تغییر میکنه فرض کنیم که در تمام سال قراره همین تعداد باشیم و ظرفیت ها هم همین باشه. و تمام گروه ها دقیقا اندازه ی ظرفیتشون شرکت کنن نه بیشتر و نه کمتر. به نظر شما گروه هایی که به خاطر جمعیتشون ظرفیت بیشتری گرفتن به نفعشون نیست؟ ما اگه دو ظرفیت داریم. خب این دو ظرفیت رو کی شرکت کنه؟ اگه بدم به دوتا تازه وارد که خب میانگین نمراتمون میاد پایین. چون پست هاشون اغلب ضعیف تره. و اگر هم ظرفیت هارو بدم به دو عضو ارشد و حرفه ای که امتیازاتمون بالا بشه، دل اون تازه وارد میشکنه و ناامید میشه. اما برای گروهی که پنج ظرفیت داره به راحتی میتونه تقسیم بندی کنه تا هم ارشدهاش شرکت بکنن و امتیاز بالایی بیارن و هم تازه وارداش شرکت کنن و از هاگ تجربه کسب کنن. اون ها میتونن حتی تازه وارد هارو تقسیم بندی کنن که فلانی تو این جلسه شرکت میکنی و بثاری تو جلسه ی بعد و نود درصد ظرفیت ها هم همیشه در رزرو ارشد هاشون باشه تا امتیاز بالایی بگیرن.

با کمی بصیرت میشه دید که اگر امتیاز بندی به شکلی باشه که فقط جمع نمرات مهم باشه گروهی با عضو کمتر ضرر میکنه و اگر هم فقط میانگین مهم باشه گروهی که عضو بیشتری داره ضرر میکنه، پس این روش امتیاز بندی شما کاملا مساوی هستش. پس اگر همه چیز مساویه لطفا روح مارو با جملاتی مثل :

نقل قول:
طبق تصمین گیری ها برای هر گروه یک ظرفیت تعریف می شود که بر اساس جمعیت آن تعیین شده است تا جلوی کسی برای شرکت کردن گرفته نشود و گروه کم جمعیت هم توان رقابت داشته باشد.
نوشته تصمین :) اشکال نداره به روش نیارین.

آزار ندین. چون با اینکه روش امتیاز دهی مساویه اما سیستم به نحوی درست شده که گروه کم جمعیت توان رقابت بالایی نداره و همونطور که بالا گفتم جلوی بعضی ها برای شرکت کردن گرفته میشه به خاطر منافع ملی(گروهی).

حدس میزنم چطور این طرح عاقلانه به نظر میرسه. به این صورت که گفتین حتی اگه 4 تا هافلپافی شرکت کنن و نمره هاشون تقسیم بر چهار بشه تازه باریون یا اسلی مساوی میشن و چیزی رو از دست ندادن. اما ایا جز اینه که هافلپاف داره با ضرر کردن نمراتش تقسیم بر چهار میشه در حالی که گریف به صورت دیفالت از چنین موهبتی برخورداره.

خب نیکلاس جان قربون اون شکل ماهت برم. چطور حساب کردی که هافل داره ضرر میکنه؟ عرض میکنم خدمتتون.

تصویر کنید که هافلپاف بیشتر از ظرفیت خودش شرکت میکنه. ینی امتیازاتش با دو ارشد و دو تا تازه وارد میشه
10+10+5+5=30

ریون هم همینطور
و امتیازات ریون باپنج ارشد و دو تازه وارد میشه
10+10+10+10+10+5+5=60

امتیازات هافل تقسیم بر چهار میشه 7.5!
و امتیازت ریون تقسیم بر هفت میشه میشه 8.5!
خب طبیعیه کسی که با ارشد های بیشتری شرکت بکنه امتیاز بالاتری میگیره. اما قضیه اونجا شروع میشه که هافلپاف تعداد ارشد های بیشتری نداره. و ریون میتونه با اختصاص دادن ظرفیتش به سه ارشد و دو تازه وارد هم از ظرفیت بیشتری استفاده نکنه و هم راحت خطر هافلپاف رو دفع کنه و هم شعار تازه اورد سالاری سر بده.
اگر جمعیت ها و ظرفیت های هافلپاف و ریون رو در تمام طول سال به عنوان ثابت مون در این فرمول نگه داریم. ریون میتونه جلسات رو یکی درمیون فقط با ارشد هاش شرکت کنه.
10+10+10+10+10=50 تقسیم بر ظرفیتش میشه 10!
حالا هافلی که سه ارشد بیشتر نداره حتی اگه بخواد همین روش رو پیاده کنه، تنها در صورتی با این تاکتیکِ ریون میتونه مقابله کنه که یا با 5 تا ارشد بازی کنه که نداره یا بیشتر از ظرفیتش بازی نکنه.
10+10=20 تقسیم بر ظرفیتش 10. خب اگه اینکارو بکنه تا بتونه هافلو بالا نگه داره جواب تازه وارداش رو چی بده؟ اگه هم بیشتر از ظرفیتش بازی کنه یا ارشد هاش بازی نکنن ضرر کرده چون فراظرفیت ها تازه وارد خواهند بود و امتیازشون به طبع کمتر.

پس طرح شما فقط بین جمعیت هافل و ریون مساوات ایجاد کرده نه بین تعداد تازه واردین و ارشد ها. کوچک ترین شانسی اگر هافل داره برای جذب ارشد های بیشتر اینه که اعضای قدیمیش که خیلی وقته افلاینن یهو یادشون بیوفته تابستونه و جادوگران هاگه تا برگردند و برای مدت کوتاهی شرکت کنن و دوباره به خواب برن. حالا اگر هاگ سالیانه باشه من یا شما میتونیم عضوی که زن داره بچه داره سر کار میره و حسابی سرش شلوغه رو یک سال تمام توی سایت نگه داریم؟؟!

این بود چیزی که عقل من حقیر قد میداد و اگر اشتباهی کردم یا اصلا منطقم در این زمینه درست نبوده خیلی خوشحال میشم که بیاین و بگین. من همینکه خیالم تخت باشه که واقعا عدالت در جریانه بین گروه ها با هیچ چیزی مشکلی ندارم.
پارت دو ---- شفافیت


خواهش میکنم خواهش میکنم. این قوانین رو شفاف کنید. اولا که همه چیز رو اول از همه توضیح بدین و وسطاش چیزی رو رو نکنید.
وقتی شما از جمله ی حق اعتراض ندارید استفاده میکنید. ینی همه چیز گفته شده و دیگه قانونی(به جز حالا یک سری متغیر که اونهارو هم باید بگید) اضافه نخواهد شد. قانونی ویرایش نخواهد شد. اسامی اساتید از الان تا پایان هاگ چه اخر تابستون باشه چه سال دیگه باید شفاف باشن و در معرض دید عموم قرار بگیرن. اینکه" حالا استاد نداریم. عه فلانی هم پست هاش خوبه ها. باشه اون بیاد استاد بشه." نداریم. ما حق داریم و باید بدونیم اساتید از چه گروه هایی هستن. درسته که هیچکس اینقدر ظالمانه به گروه خودش لطف نمیکنه اما ناخوداگاه شخصی که با خلق و خوی گریف یا ریون یا اسلی یا هافل خو گرفته. نقدشون کرده نقدشون رو دیده و حداقل چهار تا سوژه با هم تموم کردن. پست های اونا به دلش میشینه. ناخوداگاه کم و کاستی های پست هاشون رو نمیبینه و در عوض پست گروه های دیگه به نظرش عجیب میان و نمره کم کردن براش اسون تر میشه. پس باید اساتید از هر گروه باشن و وسط سال هم نمیشه استاد انتخاب کرد همین اول کار باید لیست اساتید رو بدین تا آخرش.
اگه آخر قراره امتحان گرفته بشه یا نشه یا به هر نحوی میخواد تموم بشه نحوه ی تموم شدنش شفاف باشه.
نحوه ی مرخصی ها و تعطیلی ها از قبل باید به اطلاع اعضا برسه و روی تقویم جادویی قابل مشاهده باشه.
فرمولتون برای محاسبه ی جمعیت و ظرفیت باید شفاف و علنی باشه تا بدونیم چطور ظرفیت ها اختصاص پیدا میکنن. نه فقط برای هاگ برای طرح های دیگه تون هم شفاف سازی کنید.
نشه مثل دهه جفر که شخصیت تام جاگسن یه روز همینطوری بدون هیچ دلیل خاصی تنها با دو پاراگراف که شاید به نظر خودش بامزه میومده ایونت رو تعطیل کنه و بد تر از اون کسایی که اعتراض کردن رو توبیخ کنه.
تام جاگسن عزیز بعد از اون موقع که منو انداختی زندان یه نفر دیگه شکایت کرده. منم دفاع نکردم تاریخش برای یکی دوماه پیشه. خب اون پرونده کی قراره بسته بشه؟ نکنه وسط هاگ وقتی داریم کلاس هارو شرکت میکنیم میخواد یادت بیوفته و زندانیمون کنی؟
اصلا با چه حقی و با چه دلیلی ایونت رو یک روز تعطیل کردی؟ تهمت بزنم بگم دوست هات اون روز مهمونی جایی بودن و به نفعشون تعطیل کردی خوبه؟ توضیح قانع کننده ای ندادی و چنین قضیه ای رو هم ابتدای ایونت مطرح نکرده بودی. میدونم تهمت زدن خیلی زشته و حس بدی رو به هر دو طرف میده اما جواب من که اون روز رو از سر کارم مرخصی رد کردم تا بتونم با تیمم بازی کنم چیه؟ دیدی که از حرصمم پست زدم و بدون کوچک ترین تعللی توبیخ کردی.
ایده میخواستی؟ اون یک روز حکومت نظامی رو تبدیل میکردی به سه روز و و توی اون سه روز کاراگاهان رندوم یا کسی که بیشترین پست رو بزنه رو میبردن ازکابان و باید هم تیمی هاش با پست زدن در ازکابان فراری اش میدادند. جوری که حتی ازکابان هم توسط مردم فتح بشه و حداقل یه گرد و خاکی از روش برداشته بشه. ازکابان رو که چندین ساله نه به زور کارگاهان و دادگاه و هیچی نتونستین سرپا کنید.
شفاف سازی کنید در مورد تاپیک هایی که از تالارهای شخصیمون به قلعه هاگوارتز اضافه شد و داره خاک میخوره تکلیفشون چیه؟ ایا این یک ایده ی خوب بود؟ ایده ی بدی بود؟ به ثمر رسید؟ یا فقط یه نسیمی بود و رفت؟ اینجور مسائل رو اگر نمیشه پابلیک کرد در تاپیک ناظران صحبت بشه در موردش.
شفاف سازی در مورد نحوه ی اینکه کلاه چطور کار میکنه چند تا عضو باهاش لاگین میکنن و ترازوشون برای سنجیدن اعضای جدید به چه شکله. شفاف سازی در مورد اینکه اگر در کلاس ها فقط تازه وارد و در بعضی فقط ارشد ها میتونن شرکت کنن معیار به چه صورته؟


پس چند تا نکته رو با مدیران عزیز ایفای نقش در میون گذاشتم. اول کلاه گروهبندی سپس زمانبندی هاگ و تقویم جادویی و در اخر شفاف سازی. امیدوارم که حرف حساب زده باشم.
اگردر طول نوشتن این پست توهینی کردم به کسی چه مدیر چه تازه وارد صمیمیانه عذرخواهی میکنم و بدونید که از عمد نبوده چون الان چندین باره که دارم میخونم اینو و خیلی جاهاش رو پاک کردم. بابت ادبیات نامناسبم هم عذرخواهی میکنم و امیدوارم که یک قدمی برداشته باشیم در جهت بهبود سایت و از صمیم قلب دوستون دارم با اینکه بعضی وقتا اینجوری میشیم. میدونم. هیچکدومتون سودی کسب نمیکنید از مدیریت این سایت و از عشقتونه که اینجایید.

وسلام.پاسخ به: دفتر مدیریت مدرسه
پیام زده شده در: ۱۴:۴۰ شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰

هافلپاف

نیکلاس فلامل


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۴۳ دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹
آخرین ورود:
امروز ۰:۳۱:۲۵
از تارتاروس
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
هافلپاف
پیام: 182
آفلاین
درود و خسته نباشید.
تکلیف جلسه ی سوم جادو های سیاه و خفن من توسط استاد محترم تصحیح نشده. لطفا پیگیری کنید.
نباید دفتر اساتید برای چنین م
وضوعاتی باز باشه؟


—————
پاسخ:
دفتر اساتید باز شده و میتونید همونجا ارسال کنید درخواست تون رو که استاد اون درس جواب بدن.


ویرایش شده توسط حسن مصطفی در تاریخ ۱۴۰۰/۶/۱۳ ۱۹:۵۳:۰۴

تصویر کوچک شدهتصویر کوچک شدهتصویر کوچک شده


پاسخ به: دفتر مدیریت مدرسه
پیام زده شده در: ۱۴:۱۶ سه شنبه ۹ شهریور ۱۴۰۰

اسلیترین، مرگخواران

اسکورپیوس مالفوی


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۱ پنجشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۰
آخرین ورود:
دیروز ۲۳:۳۵:۰۰
از دست حسودا و بدخواها!
گروه:
کاربران عضو
مرگخوار
اسلیترین
ایفای نقش
ناظر انجمن
پیام: 163
آفلاین
سلام!
اگه امکانش هست تاریخ ارائه تکلیف جلسه سوم کلاس ها از ساعت 23:59:59 تاریخ 10 شهریور به ساعت 23:59:59 تاریخ 1۱ شهریور تغییر پیدا کنه.


—————
پاسخ:

سلام. متاسفانه امکان پذیر نیست.


ویرایش شده توسط حسن مصطفی در تاریخ ۱۴۰۰/۶/۹ ۱۸:۲۷:۳۸

تصویر کوچک شده


پاسخ به: دفتر مدیریت مدرسه
پیام زده شده در: ۱۰:۲۲ شنبه ۶ شهریور ۱۴۰۰

هافلپاف

نیکلاس فلامل


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۴۳ دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹
آخرین ورود:
امروز ۰:۳۱:۲۵
از تارتاروس
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
هافلپاف
پیام: 182
آفلاین
ممنونم منم طبق گفته ام همون موقع ارسال کردم که البته 9 ثانیه هم دیر کردم. میشه شما یه زحمت به داورا بدین و بگین لطفا پست منو نمره دهی کنن و نمره مو از طریق پیام شخصی برام بفرستن. میدونم کوتاهی کردم و دیر ارسال کردم اما ارزش کار شما خیلی بیشتره پس لطفا برای بهبود سطح نوشتنم لطف کنید و نمره دهی کنید. البته میدونم که توی امتیازات تاثیری نداره. با تشکر از شما.


-----
پاسخ:
متاسفانه نمره شما صفر از صد هست. قوانین به داوران اجازه نمیده پست های خارج از مهلت رو امتیازدهی یا نقد کنند. میتونید از تالار نقد جهت نقد و تعیین سطح نوشته تون استفاده کنید.---
پاسخ 2: roger that


ویرایش شده توسط حسن مصطفی در تاریخ ۱۴۰۰/۶/۶ ۲۰:۴۳:۴۲
ویرایش شده توسط نیکلاس فلامل در تاریخ ۱۴۰۰/۶/۷ ۱:۱۴:۳۷

تصویر کوچک شدهتصویر کوچک شدهتصویر کوچک شده


پاسخ به: دفتر مدیریت مدرسه
پیام زده شده در: ۲۳:۱۱ چهارشنبه ۳ شهریور ۱۴۰۰

هافلپاف

نیکلاس فلامل


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۴۳ دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹
آخرین ورود:
امروز ۰:۳۱:۲۵
از تارتاروس
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
هافلپاف
پیام: 182
آفلاین
سلام جناب مدیر نمیدونم این رو میتونین به موقع ببینین یا نه. اما تا الان مشکل برق داشتم و میخوام اگه میشه مهلت بازی یک ساعت اضافه بشه ینی تا ساعت یک امشب. اگر شما تا ساعت 12 اینو ندیدین یا جواب ندادین. من طبق همون زمان مقرر شده میفرستم. متچکرم.


————
پاسخ:

سلام نیکلاس. متاسفانه مهلت مسابقات قابل تمدید یا تغییر نیستن. در این ترم صرفا گاهی ممکنه برای کلاس ها (چه دانش آموزان و چه اساتید) ارفاق بشه ولی کلا مسابقات زمان و مهلت مشخص و غیر قابل تغییر دارن.


ویرایش شده توسط حسن مصطفی در تاریخ ۱۴۰۰/۶/۴ ۱:۳۶:۰۷
ویرایش شده توسط حسن مصطفی در تاریخ ۱۴۰۰/۶/۴ ۱:۳۶:۴۷

تصویر کوچک شدهتصویر کوچک شدهتصویر کوچک شده


پاسخ به: دفتر مدیریت مدرسه
پیام زده شده در: ۱:۴۰ یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۰

گریفیندور، مرگخواران

اركوارت راكارو


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۱۴ سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
آخرین ورود:
۲۳:۵۰:۱۴ دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
از سی سی جی!
گروه:
مرگخوار
کاربران عضو
ایفای نقش
گریفیندور
پیام: 122
آفلاین
با سلام عرض خسته نباشید خدمت مدیر محترم هاگوارتز.

می دونم باید تاخیر رو قبلا اعلام می کردم ولی دسترسی به اینترنت نداشتم و نمرات رو هم با سختی وارد کردم.
واقعا شرمنده ام که دیر شد اگه می شه فردا پست جلسه سوم رو بزنم!


پ ن: واقعا اصلا انتظار نداشتم که کل امروز به هیچ وسیله الکترونیکی دسترسی نداشته باشم وگرنه زودتر اعلام می کردم.

با تشکر فراوان.


--------

پاسخ:

سلام پروفسور راکارو. پیش میاد. مشکلی نیست.ویرایش شده توسط حسن مصطفی در تاریخ ۱۴۰۰/۵/۳۱ ۵:۰۰:۲۳پاسخ به: دفتر مدیریت مدرسه
پیام زده شده در: ۱۴:۴۳ شنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۰

گریفیندور، مرگخواران

جیسون سوان


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۴۴ سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
آخرین ورود:
امروز ۰:۱۱:۲۶
از پشت سرت
گروه:
کاربران عضو
گریفیندور
ایفای نقش
مرگخوار
پیام: 146
آفلاین
با سلام خدمت مدیریت محترم هاگوارتز

از طرف تیم کوییدیچ گریفندور نسبت به سوژه ی انتخابی برای مسابقه ی دوم اعتراض داشتم.
با نهایت احترام باید عرض کنم این موضوع جای خلاقیت و مانور دادن کمی برای اعضا داره. میخواستم تقاضا کنم اگر امکانش هست یک موضوع دیگه هم اضافه بشه تا اعضای دو تیم بتونن با دست باز تری یکی از دو سوژه رو انتخاب کنن و بنویسن.

باتشکر


----------
پاسخ:

سلام جیسون. داورانی که سوژه رو تعیین کردن بر خلاف شما معتقد هستن سوژه تعیین شده خیلی جا برای خلاقیت داره. با این حال هر بازیکنی چه از تیم شما و چه تیم رقیب تون فکر میکنه این سوژه کاملا دست و پاشو بسته میتونه هر جور دوست داره با هر سوژه و موضوع آزادی که میخواد بنویسه. طبیعتاً قواعد داوری همان خواهد بود ولی احتمالا پست های این دسته از دوستان توسط داورهای سوم و چهارم هم داوری بشن. انتخاب با خودشون.ویرایش شده توسط حسن مصطفی در تاریخ ۱۴۰۰/۵/۳۱ ۵:۰۵:۴۷شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]


هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.