هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: كلاس ماگل شناسي
پیام زده شده در: ۲۲:۲۵ جمعه ۱۶ اسفند ۱۳۹۲

هلگا هافلپاف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۵۳ جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱:۱۴ جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳
از اون بالا اکبر می آید!!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 211
آفلاین
► ماگل شناسی، جلسه ی امتحان ◄

1. کاربرد علم ماگل شناسی در زندگی روزمره چیست؟

2.
الف) قدم بعد از طبیعی جلوه کردن، برای ارتباط با ماگل ها چیست؟
ب) کدام حیوان در یکی از کلاس های ماگل شناسی خورده شد؟ چرا؟

3. فیلم نمایشی چیست؟ آیا گونه ی دیگری از فبلم ها هم وجود دارد؟ توضیح دهید.

4. پروفسور هافلپاف در جلسه ی چهارم از چه وسیله ای برای گوش دادن به موزیک استفاده کرد؟ چگونه آن ها را همزمان روشن کرد؟

پیام زده شده در: ۲۱:۴۹ چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۲

فرانک لانگ باتم

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۳۴ چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۱:۳۶ پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳
از خونمون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 12
آفلاین
کاری که گفته شد رو انجام بدین:
هوا بارونی بود و به شدت میبارید . خیابونا خیلی شلوغ پلوغ بودن و هر کس به یه سر پناهی پناه می آورد تا خیس نشه، کلاه بارونیمو بیشتر کشیدوم رو سرمو و دستامو گذاشتم تو جیبم و قدم هامو تند تر کردم، حسابی خیس شده بود . مثل زرافه آب کشیده!
داشتم تند تند راه میرفتم که حس کردم خوردم به یه چیز محکم ...سرمو بلند کردم و ....یا مرلین! این دیه کیه؟ اوه اوه چه شاکی هم هس!
-هووووی حواست کجاس مرتیکه بوووووق؟؟ زدی ناکارم کردی..
مردک داشت غرغر میکرد و منم داشتم نیگاش میکردم وقتی که نفس کم آورد خواست نفس بگیره بعد بقیش رو بگه ، شونه هامو انداختم بالا و با خونسردی گفتم:
-معذرت!
و بعد به راه خودم ادامه دادم...عجب مشنگی بودا هنوز هم داشت از پشت سر میگفت ولی من عجله داشتم واس همین نتونستم جواب آبدارو تر گل و ور گلی بهش بدم...چقدم بیریخت بود ...با اون موهای وز وزش....قربون موهای خرمایی خودم بری!!
آهااان بالاخره رسیدم. داخل مغازه شدم و پس از خرید لباس مورد نظرم که یه لباس بلند مشکی که کلاه داشت (هرچی لباس کلاهدار هس واس من دوخته شده) بود به سمت صحنه فیلم برداری حرکت کردم ....
اوه اوه چه خبر بود این جا...همه آماده و شیک و بیک حاضر بودن الا منه بدبخت بارون زده! تند تند لباس مشکی رو از روی بارونی پوشیدم و عینک دودیمو هم زدم به چشمام(حالا یکی آفتاب بیاره خدمت من! ) .....عجب خفن شدی پسررررر!!! تیپت تو حلق همون مشنگ!
قرار بود من نقش یه کارآگاه دانا و فهمیده رو بازی کنم که قراره صحنه ی قورت داده شدن یه نفر توسط یه گیاه وحشتناک رو کارآگاهی کنه...هرچی باشه خودم کارآگاهم دیه....خب خب کوجا بودیم؟ آها یافتم موهامو دادم بالا و رفتم سر صحنه یه گیاه که ماکت بود و از پارچه پاچه شلوار یکی از کارکنای اون جا درست شده بود و خیلی به گیاه شبیه بود( دروغ سیزده!!) رو صحنه بود.
یه کم سس ریخته بودن رو زمین که مثلا خون طرفه که قورت داده شده! حالا من موندم تو کف این که کوجای این صحنه جنایی حماسی رمانیک رو قراره کارآگاهی کنم عایا؟؟ مسئولین هم که همش بیکارن! وسط صحنه بودم که صدای کات رو شنیدم، حالا یکی نیس به ما بگه قراره کوجا رو آباد کنیم؟!
قیافه کارآگاهانه به خودم گرفتم و رفتم کنار گیاه و دستی بهش کشیدم (دارم انگشت نگاری میکنم مثلا ) بعدش یه کم چونمو خاروندم و سرمو بردم جلو که...
-به نظرت چه اتفاقی افتاده؟
این دیگه کی بود؟؟؟ سرمو بلند کردم و با یه مرد کوتوله و کچل مواجه شدم ... همینه دیگه آدم بخواد با مشنگا فیلم بازی کنه بیشتر از این نمیشه ... فردا پس فردا هم همین فیلم میاد برنده جایزه بوووووووق میشه...شونه هامو بالا انداختم و و گفتم:
-باید بیشتر بررسی کنم من جواب رو فردا بهتون خواهم گفت در ضمن نباید بذاری چیزی نزدیک این ماکت....اوهوم..ینی گیاه بشه بیشتر مراقب باشین تا چیزی تو صحنه تغییر نکنه!
حالا مرده زل زده به من بر و بر منو نیگاه میکنه .....وااا خو منم جواب دادم دیه چرا همچین میکنه پس؟؟ اصلا بیخیالش... عینکمو یه کم جابه جا کردم و از صحنه پریدم بیرون ... آخیشش اینم از این ..به به بارون هم که بند اومده..کش . گقوسی به کمرم دادم و د بدو که رفتیم

some times I want to speak but I prefer to smoke......

پیام زده شده در: ۲۱:۳۲ جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۲

گيديون پريوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۳ پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۲:۵۳ چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹
از ش دور بمون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 533
آفلاین
1. کاری که گفته شد را انجام بدهید. (۳۰ امتیاز)
گیدیون به انبوه انسان های ماگل رو به روی خویش می نگریست.
سخت فکرش مشغول تکلیفی بود که بر عهده داشت. نفس عمیقی کشیدو به راه افتاد. او در حالی که نقشه آن محله ماگل نشین را در دست داشت به دنبال یک مغازه لباس فروشی می گشت. بعد از چند ساعت سردرگمی بالاخره به یک مغازه رسید.
وارد آن شد...
فروشنده مردی تیره پوست و قد بلند بود.
_ می تونم کمکتان کنم؟
_ شما لباس گلادیاتور های رومی دارید؟
_ مگه هالووینه؟
_ برای برای اجرای نقش تو فیلم می خواهم.
فروشنده لباسی به گیدیون داد.
گیدیون که پول ماگلی نداشت دستش را در جیب خود برد و وردی را زمزمه کرد. سپس پول ماگلی را به فروشنده داد.
چند دقیقه بعد گیدیون به همراه لباس گلادیاتور به سمت صحنه فیلم برداری به راه افتاد. وقتی به آنجا رسید انسان های بسیاری را دید که با عجله از سویی به سوی دیگر می روند. او از این قفلت استفاده کرد و لباسش را پوشید.
_ تام معلوم هست کجایی؟
مردی با عصبانیت به سوی گیدیون آمد. گیدیون گفت:
_ تام؟
_ بله، تام توضیح بده کجا بودی؟
گیدیون دریافت که ماگل ها او را تام صدا می زنند.
_ قربان داشتم لباس این صحنه فیلم برداری را می خریدم. او این را گفت و به لباس خود اشاره کرد.
_ بسیار خوب حالا آماده شو تا چند دقیقه دیه فیلم برداریه.
_ ببخشید قربان من باید چه کاری انجام بدم؟
مرد با تعجب گفت:
_ باید به عنوان یک گلادیاتور به میدان مبارزه بروی و توی آن مسابقه پیروز بشوی.
_ دیالوگی دارم؟
_ نه. حالا عجله کن. تا 2 دقیقه ی دیگر برداشت اول است.
گیدیون پشت دری ایستاد. بعد از چند دقیقه آن در باز شد و گیدیون رو به روی خود میدانی به شکل دایره و در بالای میدان تماشاگرانی دید که با ورود او به تشویقش پرداختند.
_ حرکت
فیلم برداری شروع شده بود. گیدیون به رقیب خود نگریست. سپس به او یورش برد و ناشیانه شروع به شمشیرزنی کرد. بعد از چند دقیقه رقیب او به خاک افتاده بود و صدای هلهله ی تماشاچیان بلند شد.
_ کات
مردی که گیدیون با او صحبت کرده بود گفت:
_ عالی بود تام.
2. نقشه ی روی تخته سیاه رو رسم کنید. (امتیاز تشویقی)
بفرمایید
http://8pic.ir/images/37808032763858651881.png

ارزشی نیمه اصیل!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۶:۲۶ جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۲

آليس لانگ باتم

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۵۷ چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۹:۵۲ چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۳
از پسش برمیام!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 266
آفلاین

مغازه های پرزرق و برق دور و برش را گرفته بودند. میان آن همه چراغ و تبلیغات گم شده بود. حتی چند دقیقه ای فراموش کرده بود، برای چه کاری آن جاست. اما با یادآوری تصمیمش، عزمش را جزم کرد و از یکی از رهگذرهای خیابان پرسید:
- خانم، ببخشید! لباس فوتبال از کجا می تونم تهیه کنم؟

زن که بچه ای در بغلش بود، بچه را محکم تر بغل کرد و جوری به آلیس نگاه کرد که آلیس یک لحظه از سوال خود پشیمان شد. اما بعد با پررویی تمام در چشم های زن زل زد و منتظر جواب ماند. زن پس از چند لحظه تسلیم شد و جواب داد:
- سه کوچه پایین تر، مغازه مش ممده. بعد از دوتا مغازه، مغازه ی کورممده. از اون بپرس، بهت میگه.

سپس راهش را کشید و رفت. آلیس بهت زده به جای خالی زن نگاه کرد و جمله ای را در ذهنش حک کرد:
- هیچ وقت از یه مشنگ آدرس نپرس.

آلیس پس از سه ساعت جست و جو و پرس و جو از مش ممد و بقیه، موفق به یافتن مغازه ای شد که به نظر می آمد، لباس ورزشی می فروشد. وارد مغازه شد و یکراست به سمت پیشخوان رفت و رو به صاحب مغازه که مردی کچل بود، کرد و پرسید:
-سلام آقا! یه دست لباس فوتبال می خواستم!

مرد به جعبه ای مکعبی شکل که در دستش بود، خیره شده بود و انگشت هایش با سرعت روی آن حرکت می کردند، بدون این که سرش را بلند کند پرسید:
- پسرتون چن سالشه؟

آلیس لبخند زد و جواب داد:
- واسه خودم می خوام!
مرد سرش را بلند کرد و آلیس برای اولین بار چهره او را دید. کمی شبیه ولدمورت بود و فقط دماغی که داشت اصلا مناسبش نبود.

مرد کچل نهیب زد:
- بفرمایید خانوم!

دور و برش را نگاه کرد و پرسید:
- کجا می تونم پرو کنم؟

مرد با بیحوصلگی پاسخ داد:
- پرو نداریم، خانوم! زودتر حساب کن، کار داریم.

آلیس زیرلب زمزمه کرد:
- حیف که به نمره احتیاج دارم وگرنه...

از مغازه خارج شد و به سمت ورزشگاهی که برای یک روز رزرو کرده بود، رهسپار شد.

روی صندلی ولو شد. به زمین چمنی که روبرویش بود، نگاه کرد و آهی کشید. بسته ی کنار دستش را برداشت و به سمت رختکن رفت.
با تعجب به کفش های اسپورتش که مارک رویش می درخشید و پیراهنش که شماره هشت روی آن حک شده بود، خیره شده بود.
سلانه سلانه به سمت وسط زمین رفت. چوبدستیش را بلند کرد و وردی را زیر لب زمزمه کرد. وقتی چشم هایش را باز کرد، 22 نفر دورش ایستاده بودند. 11 نفر مانند خودش قرمز پوشیده بودند. پس از سوت داور کاپیتان ها باهم دست دادند. آلیس به قیافه ی نفر روبروییش که مثل دمنتوری بود که تازه از حموم دراومده، نگاه کرد و خندش رو فرو خورد.

بازی شروع شد و آلیس بالاخره بعد از، از دست دادن 754 پاس موفق به گرفتن پاسی از جانب یکی از هم تیمیاش شد. مثل وحشی های آمازونی به سمت دروازه هجوم برد.

دوتا از ابی های دمنتورشکل یا دمنتورهای آبی شکل، به سمتش هجوم آوردند و با یه حرکت ساده، هم موفق به گرفتن توپ و هم موفق به زمین زدن آلیس شدند.
آلیس بر روی زمین دراز کشیده بود و ساق پایش می سوخت. به خورشید بالای سرش نگاه کرد. کمبود اکسیژن داشت و نفسش بالا نمی آمد. آخرین چیزی که دید، گلی بود که وارد دروازه شد.

گذاشتم رو میزتون!

ویرایش شده توسط آليس لانگ باتم در تاریخ ۱۳۹۲/۱۲/۹ ۱۸:۴۷:۳۹

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۳:۴۰ جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۲

هلگا هافلپاف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۵۳ جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱:۱۴ جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳
از اون بالا اکبر می آید!!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 211
آفلاین
► جلسه آخر ماگل شناسی ◄

ملتی توی کلاس نشسته بودند و این توی سر اون میزد و اون توی دهن این٬ این یکی با اون یکی بازی می کرد و اون یکی با اون این یکی.

همینطوری که ملت داشتند به هم دیگه ور می رفتن () هلگا طبق معمول تلق تلق کنان در حالی که آقای گوری توی بغلش بود وارد کلاس شد.

آقای گوری رو روی میز گذاشت و شروع به حرف زدن کرد:
- سلام بچه ها. خوش اومدین به آخرین جلسه ی کلاس ماگل شناسی. امروز ما نمی خوایم درس بدیم. دیگه برای این ترم تمومه. الان وقت کار عملیه.

بعد چوبدستی اش را تکونی داد و یک چیزی شبیه به نقشه روی تخته سیاه ظاهر شد.

- این کاریه که شماها باید بکنید. همونطوری که می بینید اول از همه باید برید به یک خیابون شلوغ و از مغازه های لباس فروشی و یک لباس متناسب با کاری که می خواهید انجام بدید بخرید. بعد از اون سه راه جلوی شماست. اول این که برید و توی یک مسابقه ی فوتبال شرکت کنید٬‌ یا به عکدمی برید و برای بردن جایزه آواز بخونید و یا سر صحنه ی یک فیلم رفته و توی اون بازی کنید.

بعد از این که این حرف ها رو زد٬ آقای گوری رو انداخت رو دوشش و دوان دوان از کلاس خارج شد.

تکلیف

پیام زده شده در: ۱۶:۰۵ جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۲

فلور دلاکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۰۴ چهارشنبه ۸ تیر ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۸:۰۹ جمعه ۶ دی ۱۳۹۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1024
آفلاین
تکالیف:

A) مقاله ای راجع به موسیقی مشنگی بنویسید و به سبک های مختلف اشاره کنید. (20 نمره)

مــوســیقـی مــشــنگی چیــســت؟
یـکــی از تفریحــات بزرگ مشنگ ها، از آنجایی که مشنگ هستند(!) گوش دادن به صدای یک دیگر و اصواتی که تولید می کنند است! مــشــنگ ها در وقت آزاد خود، در سـر کلاس و یــا حتی در محل کار دو شــی مار مانند را درون گوش خود گذاشته و به صدای یکدیگر گوش فرا می دهند و خیلــی هم مـثـلا لذت می برند و صــدای موزیک را به طوری افزایش داده که پرده گوش هایشان بـه فنا رفته و این دو شی مار مانند هم ویز ویز می کنند!
حــتــی هنگام گوش کردن به این صدا های عجیب و غریب سر خود را در جهات مختلف تکان داده به طوری که سر درد و گردن درد و آرتروز می گیرند!
اما چــه می شود کرد... مشنگ ها هستند و خود آزاری!

البته خوانندگـــان مشنگ هم بی شمار هستند و همه یک سری صدای نامفهوم در کرده و نام موسیقی رویش می گذارند! بر اساس آمار به دست آمده تا ده سال دیگر تعداد خوانندگان از شنوندگان بیشتــر می شود!
این خواننده ها اسم های مسخره ای نیز روی خود می گذارند:
1. شهرام شب پره! :|
2. جی جی، ام جی، جی زی و ...
3. و ...

موسیقی مشنگی به چندین هــــزار بخش و سبک تقسیم می شود همچون:
1. پـــاپ!
اولین مشنگی که این سبک را بوجود آورد به پاپ کورن علاقه ی وافری داشته و به مقام پاپ کلیسا هم رسیده بوده و کلــا فرد خعلی گولاخی بوده و و سگی به نام پاپــی داشته!
سبک پـــاپ کلا فاز ملویی دارد و گفته می شود که در هنگام مــرگ پــاپی بوجود آمده!

2. جــاز!
این سبک همان جـــیــز ــه خودمان است! کلا این نوع موسیقی از همان اولش هم جیز بوده و سر درد مـی آورده!

3. رَپ!
این نوع موسیقی یک سری کلمات نامفهوم است که پشت سر هم ردیف شده و به سرعت روی موزیکی مشخص خوانده می شود!صدای گوشخراش برای این نوع موسیقی بیشتر پسندیده می شود!

4. انوع موسیقی بی کلام!
مشــنگ ها با ســـاز و ادوات موسیقی مختلف صــدا هایی از خود خارج کرده و به طور هارمونیک وار این صدا ها را با هم هماهنگ می کنند... البتهجادوگران ادعا می کنند ایـــن سبک از مـــوســـیــقــی در حقیقت مال ماست! کسی هنوز نتوانسته این نظریه را رد کند!

B) منظور از موسیقی های زیر زمینی چیست؟ چه تفاوتی با موسیقی های روی زمین دارند؟ (7 نمره)
مشنگ ها به شدت سود جو و فرصت طلب هستند. در نتیجه بعضی از مشنگ برای در آودن پول حتی برای این که مشنگ ها روی زمین بخوانند از توی حلقشان پول می کشند بیرون!
و اگر آنان این پول را پرداخت نکنند مورد ضرب و شتم و شکنجه و... قرار می گیرند!

در نتیجه مشنگی که کممی بیشتر از بقیه سرش می شده رفته زیر زمین خوانده تا این پول را به کسی ندهد!

موسیقی های روی زمینی معمولا دست خواننده هایشان به جیبشان می رسد یا کلی پارتی دارند و مطابق با آرمان های ملت فرصت طلب می خوانند!

C) کدام سبک موسیقی به نظر شما مشکل تر است؟ چرا؟ (3 نمره)
سبک رپ!
آن همه چرت و پرت پشت سر هم با ان سرعت و با قافیه از دست هر کسی بر نمی آید!

بار دیگر سایتی که دوست می داشتم. :)

پیام زده شده در: ۱۱:۳۵ جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۲

هرماینی گرنجر old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۱۱ جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۲:۵۶ پنجشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۴
از دره ی گودریک
گروه:
کاربران عضو
پیام: 96
آفلاین
A) مقاله ای راجع به موسیقی مشنگی بنویسید و به سبک های مختلف اشاره کنید. (20 نمره)

این انسان ها وضعشون از ما هم خراب تره ، باور کنید . اصلا مشکل دارن . دست به هر کاری میزنن تا مشهور بشن و بهترین جا رو برای این کار موسیقی دیدن. همین «مایلی سایروس» ، آخه کسی نیست که بگه فلانی این چه وضع آهنگ خونده ؟؟؟ بگذریم همشون که خزعبلات تحویل مردم نمیدن ، بعضی ها همچون «p!ink» واقعا با آهنگ هایی مانند «just give me a reason» نشون میدن که دنیای موزیک نمرده ولی بنده می خوام موزیک در کشوری به نام ایران که در منطقه نفت خیز خاور میانه قرار داره رو بررسی کنم . می خواهید بگین چرا؟ چون اینجا هر با خانوادش قهر کنه میره میشه خواننده!!! این جا موسیقی به سه نوع تقسیم میشه : 1. روی زمینی 2.زیر زمینی 3.فراری
دسته ی اول کسانی هستند که استعداد دارند ولی فرهنگ موسیقی هم دارند، از هر طریقی نمی خوان مشهور بشن که البته این نوع موسیقی ایرادی هم داره و اون اینه که از تا به حال سبک موزیک سازی از پاپ و محلی تجاوز نکرده.
دسته ی دوم کسانی هستند که فکر می کنند خیلی باحالن ، میان مشکلات خیلی واضح جامعه رو بازتاب میدن و اون هم به صورتی که هیچ جای امیدی باقی نمیذارن فلذا جوانی که به این آهنگ گوش میده ، دو تا فحش آبدار به اضافه ی دو تا دلیل برای کم کاری گیر میاره و...
دسته ی سوم هم کسانی هستند که اندکی استعداد دارن ولی خیلی پولکی هستند در نتیجه از مرز خارج شده و در برنامه «عکدمی گوگوش» شرکت کرده و مشهور شده و هی تو دوبی کنسرت گذاشته و مردم را خر کرده و...
البته عده ای وجود دارن که تو هیچکدوم از این دسته قرار نمی گیرند و اون دسته «شومبولی بشون » ها هستند که در مجالس عروسی ملت بساط می کنند .
نتیجه گیری اخلاقی: آغا من اصلا جز آهنگ مجاز + مذهبی + اینگلیسی به آهنگ دیگه ای از این دست ساخته ی انسان ها گوش نمی دم.

B) منظور از موسیقی های زیر زمینی چیست؟ چه تفاوتی با موسیقی های روی زمین دارند؟ (7 نمره)

ببینید زیر زمین هوا سرده ، خنکه ، عالیه و روی زمین هزار تا بهونه برای گیر دادن هست پس یک عده که واقعا رگ باحالیشون بالا زده فکر می کنن با گیر دادن به جداول کنار خیابون میتونن به جامعه کمکی بکنن پس میرن زیر زمین ، دو تا شعر موزون گیر آورده و دو تا هم از موسیقی های «modern talking » گیر آورده و با هم مخلوط کرده و یک ساعت در برنامه ی فروت اف ال استودیو گذاشته تا خوب میکس شود.

هر سبکی سختی خودش رو داره ولی سمفونی چون زنده هست خیلی سخت تره مثلا کنسرت های یانی یا سمفونی «شزرو» بتهون رو در نظر بگیرید میبینید این توع موسیقی واقعا روح ریتمیکال می خواد.

این عکس هم تقدیم به معلم عزیزمون «هلگا»
تصویر کوچک شده

پارسال ایفای نقش هرماینی گرنجر بودم!! بیکارم کردن !!بـــــــیکار!!
(البته از بروبچ جادوگران متشکرم چون واقعا زمان برای ایفای نقش نداشتم، رول نباید بیکار بمونه)

تصویر کوچک شده

به توئیترم هم سری بزنید!!
https://twitter.com/hamed__n

پیام زده شده در: ۹:۳۴ جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۲

محفل ققنوس

تد ریموس لوپین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۸:۳۰ سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۲:۵۵ پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶
از دور شبیه مهتابی‌ام.
گروه:
محفل ققنوس
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 1495
آفلاین
البته بر همگان واضح و مبرهن است که ما جادوگران نسل جدید اونقدرا هم مثل نسل شما ساحره‌های!نسل قدیم دگم و تافته‌ی جدا بافته از مشنگ‌ها نیستیم و با دنیاشون سینک شدیم و این کلاسم برای این برداشتیم چون درسشو بلد بودیم شاید یه نمره درخشانی تو کارنامه‌ی تاریکمون پیدا بشه!
موسیقی مشنگی هم از این مستثنی نیست و ما صبح تا شب تو گوشمون موسیقی مشنگی آقامون Muse( ) پخش میشه یعنی شما بگی صبح میوز، ظهر میوز، شب میوز، عزاداری میوز، قر تو کمرم فراوونه نمی‌دونم کجا بریزم؟ تو سر میوز! که ما رو می‌رسونه به سبک‌های مختلف موسیقی که خب میوز که سبک نیست و ژانره و اصن زندگیه و برای همین کمی تحقیق کردیم و فهمیدیم موسیقی غیر از میوز هم هست!

سبک بندری: از اساتید مسلم این سبک، مشنگی به اسم استاد (این استادش خیلی مهمه) شماعی‌زاده است که در یکی از شاهکاراش میخونه "هنگام شنا مثل یه دست و پاچلفتی/ ببپا تو مسیر دهن کوسه نیفتی"! آقو اصن ما با شنیدن این شاه بیت نابود شدیم! داغون... اصن وعضی! انقدر عمیق بود که نزدیک بود غرق بشیم و بریم تو دهن کوسه حتی!

سبک فلفل بریزم تو دهنشون! : این از اون سبک‌های نوپاست و هنرمندنماها با استفاده از انواع کلمات رکیک و ناموسی! یک سری کلمات رو ردیف می‌کنن پشت سر هم و روش هم یه دلینگ دلینگی میکنن و بعد اسمشون میشه هنرمند آوانگارد! بعد یه سری هم به به و چه چه میکنن پشتشون و میگن تابوشکنی فلانی... عشق منی فلانی!

سبک به درک که رفتی: مشنگ‌های زمان باستان وقتی شکست عشقی میخوردن، در باب معشوق شعرها میگفتن و نغمه‌ها میزدن و پیراهن دریده سر به بیابون میذاشتن. اما مشنگ‌های امروز چش سفید تر از این حرفات و در حالتی مخلوط با سبک فلفل بریزم تو دهنشون! اون لایک فیس بوقی قشنگه رو به معشوق نشون میدن و میگن هرّی! بهتر از تو مثل فضولات حیوانی ریخته. حالا یکی نیست که بگه، یارو... تو دقیقا چه علاقه‌‌ای به فضولات حیوانی داری!

موسیقی‌های زیرزمینی اسمشون روشونه.. این موسیقی‌ها زیر زمین ساخته میشه، زیر زمین ضبط میشه و حتی زیر زمین هم پخش میشه!‌ افرادی که اینجور موسیقی می‌سازند از آفتاب و مهتاب گریزان بوده (اصلا استعاره از نهاد و سیستم خاصی نیست، متوجهی که! ) و به زندگی زیرزمینی خود ادامه می‌دهند.
مورد داشتن که خوشی زده زیر دلشون و به روی زمین مهاجرت کردن تا مخاطب بیشتری کسب کنن ولی نور آفتاب و زور مهتاب کلا از بیخ و بن قلع و قمعشون کرد و به خاطر سال‌ها زیر‌زمین زندگی کردنشون بهشون گفتن خون‌‌‌آشام و روح خود فروخته به لوسیفر و برنامه‌ی شوک و اینا!

میخواستم از دوشواری‌های میوز بودن بگم ولی گفتی سبک و کار خراب شد چون گفتم که سبک نیست و ژانره!
برای همین میریم سراغ سبک‌های مطرح شده و با اینکه نتیجه‌ی مشاهدات و مکاشفات ما از تنگاتنگ بودن رقابت بین سبک زیرزمینی با بندری داره ولی سبک بندری به اختلاف یک امتیاز برنده میشه اونم به خاطر مشکلات پیدا کردن و سر هم کردن این همه کلمه‌ی بیربط و در عین حال به حرکت موزون در آوردن مخاطبه که واقعا استعداد شر و ور نویسی خاصی رو میطلبه که اون سرش ناپیدا!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۲:۵۷ چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۲

رز ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۲۴ پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۲۱:۱۰:۱۱ پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 1473
آفلاین

موسیقی مشنگی، موسیقیِ خیلی لوسیه. یعنی شما سه تا نت اولشو که بشنوی، می فهمی متنش چیه، حرفش چیه، شروعش چیه، پایانش چیه!
نهایت متن های آهنگاشونم این دو حالته. یا خواننده یه نفرو ترک کرده، یا یه نفر خواننده رو ترک کرده!
خود مشنگا موسیقی شونو به شکل خیلی تخصصی ای طبقه بندی میکنن و برای هر سبکشون خصوصیاتِ خاصی دارن. ولی خب من طی صحبتایی که با یه مشنگ داشتم، تونستم ده تا آهنگ مورد علاقه شو ازش بگیرم و خودم طبقه بندیشون کنم که به شرح ذیل است!:

موسیقیِ چرند پرند:
موسیقی ای است که در آن خواننده در مورد همه چیز حرف میزند و معمولا ریتم شادی دارد. از احوال مادرش گرفته تا سبیل های پدر دختر، از مدل دوچرخه اش گرفته تا بلوتوث شدن آهنگ، از چای خوردن گرفته تا بقال سر کوچه... و مفهومی که در طی پنج دقیقه توی این آهنگا گفته میشه رو میشه به طور خلاصه توی سه جمله گفت!
نمونه: قر آقر آ قر! قر آ قر آ قر! (و به همین شیوه تا پایان آهنگ :|)

موسیقیِ هِــنــَری:
موسیقی هِنَری، موسیقی ای است که آدم تا می شنود اصلا می خواهد بنشیند و های های گریه کند. آی سوزناک است! آی سوزناک است! اصلا خواننده جوری از اعماق وجودش می خواند که آدم نمیداند بزند توی سر خودش یا توی سر آن کسی که به خواننده بد کرده! اصلا چنان موسیقیِ احساس برانگیز و خفنی است که نگو و اشعارش هم نیازمند هزاران خط توضیح و تفسیر هستند و حتی قابلیت این را دارند
نمونه: تو اون شام مهتاب، کنارم نشستی، عجب شاخه گل ها، به پایم شکستی...

موسیقیِ مناسب برای عروسی:
نمونه ای از موسیقی است که متنِ چرند پرند را ندارد. اما غم هِنَری را هم ندارد. شادیِ چرند پرند را دارد و شعرش به آن شدت فاجعه نیست ! نسلی جهش یافته و ایجاد شده از دو سبک قبل که مشنگ ها در مجالس شادی از آنها استفاده ی بهینه میکنند.
نمونه: یه مرغ نازی داشتم، خوب نگهش نداشتم،، شغال اومد و بردش، رو پا نشست و خوردش!

موسیقیِ زیر زمینی، موسیقیِ کسانی است که فکر میکنند خیلی خفن اند!
البته این نظر شخص بنده س و احتمالا مشنگا ایده هاشون فرق داره کلا! از نظر من خوانندگان این سبک موسیقی یا ادعای خیلی فهمیده بودن دارن، یا ادعای خیلی مورد ظلم واقع شدن، یا ادعای زیادی روشنفکر بودن!
موسیقی روی زمین، هر چیز که واضحه رو بیان میکنه. و خب چیزی که عیانه چه حاجت...!
موسیقیِ زیر زمین، چیزایی رو میگه که واضحه ولی به هر دلیلی نباید گفته بشه! و خب چیزی که نباید گفته بشه رو چرا اصرار دارن که بگن؟
اصن من با دوتاش مخالفم!

سبک هِنَری.
چون خواننده باید متنو درک کنه، با احساس و از عمق وجود بخونه تا بتونه شنونده رو با خودش همراه کنه و احساسات آدمو برانگیزه و حال و احوال آدمو دگرگون کنه.
کلا سبک سختیه این سبک و به نظرم تنها سبکِ قابل شنیدن بین موسیقی های مشنگیه...

ارباب جان، جان جانان اند اصلا!

پیام زده شده در: ۲۱:۱۱ شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۲

آليس لانگ باتم

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۵۷ چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۹:۵۲ چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۳
از پسش برمیام!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 266
آفلاین

مشنگ ها موسیقی خارق العاده ای دارن، اونقدر خارق العاده که گاهی از خارق العادگی، کارهای خارق العاده ای ازشون سر میزنه. خوانندگان مشنگ ها اونقدر فراوون هستن که قابل شمارش نیستن. این درحالیه که ما جادوگرا یه گروه خواهران عجیب داریم و چه جشن باشه، چه عزا اونارو دعوت میکنیم.

طی تحقیقات به عمل اومده توسط اینجانب مشنگ ها در طی فرآیند پیچیده ای خواننده می شوند. بهترین خواننده ها کسانین که با یه قهر از خونه بیرون میزنن و یا یه شکست عشقی جانانه میخورن.

استاد یه سری خواننده دارن، کلا اینا قصدشون خودکشیه! هی آهنگ شوت میکنن بیرون، توش هزاردفه می میرن، خیانت میکنن، میکشن، ولی یه دفه یه آهنگ میدن بیرون( شوت میکنن) که تک تک سلول های بدنو به ارتعاش می اندازه.

مشنگ ها بعضی از آهنگاشون کلا تخیله! میگه یه ماهه غذا نخوردم! اخه بوق یه ماه غذا نخوردی، اینجا چه غلطی میکنی؟ برو بخور، ماروهم زابرا نکن.

بعضی از خواننده هاشونم گند زدن به موسیقی. (جادویی فراتر از درک ما) یعنی میشنوی، فک میکنی صحنه ی جنگه، اونم قرار شهید بشه. بعد عقل من قد نداد که این وسط یه دختر از کجا پیداش میشه؟ تازه با لباسای...

سبک های آهنگ مشنگ ها دوباره اونقدر زیاده که....( فک کنم هرکس رسیده یه سبک اختراع کرده)
رپ: این سبک یکی از سبکای هم راحت و هم سخته! راحت از این لحاظه که هرچی خواستی و به قول معروف هرچه دل تنگت میخواهد بگوهاتو بریز تو کاسه، پشت هم ردیف کن. سختیشم که نفس میخواد استاد...نفس. راستی اینا پیازداغ زیاد دارن.
پاپ: این سبک خوبیه.
سنتی: این سبک برای بچه های کلاس اول خیلی مفیده. می تونن باهاش خیلی خوب هجی کردن کلماتو یاد بگیرن. روششم اینطوریه که کلمه ای رو انتخاب می کنیم و می کــــــــــشـــــــــــــــــــــــیم.
راک: (نمی دونیم چیه کلا)
جاز:
متال:
هیپ هاپ:
خارجی: استاد به جان خودم اینم سبکه. مثلا اگه به یه مشنگ برسی و بپرسی چی گوش میدی برمیگرده میگه: خارجی.

موسیقی زیرزمینی مال کسیه که پول نداره، بدبخته، بیچارس. رفته زیرزمین زندگی میکنه و از سر نداری گاهی آهنگی بیرون میده( شوت میکنه) یا چشاش ضعیفه و با موشای کور همزیستی داره.

موسیقی روزمینیم که با حیوونای روی زمین همزیستی داره و پولش از جارو بالا میره.

استاد یه دوست مشنگ گف این روزمینیا گاهی میتونند یه جا جمع بشن و موسیقی اجرا کنن ولی اونیکیا نمیتونن. فک کنم دلیلشم این باشه که زیرزمینیا گیر کردن زیر نمیتونن دربیان.

خارجی!

آنقده سخته. من که هیچی نفهمیدم. تندم نمیخوندا. بنظرم هیچکس نمیفهمه قفط جنبه ی پز داره استاد!

ویرایش شده توسط آليس لانگ باتم در تاریخ ۱۳۹۲/۱۱/۲۶ ۲۱:۲۴:۱۷

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.