هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان داستان های شگفت انگیز هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: کلاس «جادوی سیاه فوق پیشرفته»
پیام زده شده در: ۲۰:۳۲:۴۷ جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰

گریفیندور، محفل ققنوس

لاوندر براون

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۲۸ دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
آخرین ورود:
امروز ۱۲:۵۴:۵۹
از عشق من دور شو!
گروه:
محفل ققنوس
کاربران عضو
گریفیندور
ایفای نقش
پیام: 260
آفلاین
سلام پِروفِسور!

1. مزایا و معایب این طلسم رو نام ببرید؛هر چه قدر خلاقانه تر بهتر.(چهار نمره)

مزایا:
۱-میشه به هرماینی گرنجر شلیکش کرد.
۲-باعث خنده سی و هشت ساعته میشه.
۳-میشه به هرماینی گرنجر شلیکش کرد.
۴-کثافت کاریش کمه.
۵-در صورتی که به هرماینی شلیک شده باشه، قابل برگشت نبودنش یه حسنه.
۶-میشه به هرماینی گرنجر شلیکش کرد.
۷-میشه باهاش سی و هشت ساعت رقیب عشقی رو از میدون بدر کرد.
۸-میشه به هرماینی گرنجر شلیکش کرد!(گفته بودم قبلا؟)

معایب:
۱-امکان داره به خودمون شلیکش کنن.
۲-اگه بهمون شلیک کنن، سی و هشت ساعت درد داره‌
۳-ممکنه یه گرنجر نامی به من شلیکش کنه.
۴-خون نمیاد برای همین کسی حرفمونو باور نمیکنه.
۵-در صورتی که به من شلیک شده باشه، غیر قابل برگشته.
۶-ممکنه به من شلیکش کنن.
۷-ممکنه رقیب عشقیم منو سی و هشت ساعت با این طلسم از میدون به در کنه.
۸-ممکنه به من شلیکش کنن‌.

یه خاطره کوتاه از اینکه خودتون از طلسم استفاده کردین رو شرح بدین.تاکیید می کنم که شرح بدین!(چهار نمره)

به نام خدا، یه روز من داشتم تو برج گریفندور راهمو میرفتم(دروغ گفتم داشتم رون رو دید میزدم) که یهو دیدم یه کله وزوزی از اومد جلوی سیمای بی همتای رون رو گرفت. هرچی من تغییر زاویه میدادم، اونم یجوری وامیستاد که من رون رو نبینم. خلاصه اعصابم بهم ریخت و این طلسمو به جایی که حدس میزدم گردنش باشه شلیک کردم. اون یه صدایی شبیه"خخخخخخررر خِررر" در آورد و بعدش شروع کرد به جیغ زدن.
من خوشحال و خندون رفتم سمت رون که دیدم اون هم داره جیغ میکشه. همونجا بود که قلبم شکست و رفتم توی تختخوابم و کلی گریه کردم و بقیه روزم رو هم به اجرای حرکت "وودو! وودو!" با سوزن روی عروسک هرماینی کردم.

2. چه بر سر جادو آموز پررو اومد؟ سی هشت ساعت عذاب جادو آموز رو به صورت گزارش، شرح بدین. تاکید می کنم به صورت گزارش نه رول!(دو نمره)

دانش آموز پررو ابتدا حیرت زده شد. یک نگاهی به چاقوی توی گلویش کرد، یک نگاه به استاد، یک نگاه به چاقو، و همینطور نوبتی.گزارش ساعت به ساعت:

ساعت ۱: جیغ می‌کشید.
ساعت ۲:جیغ می‌کشید.
ساعت ۳: جیغ می‌کشید.
....
ساعت بیست و سوم: بیشتر از یک شبانه روز بود که جیغ میزد. لذا من با اجازه شما حوصله‌م سر رفت و از پنجره پرتش کردم توی محوطه... یه مقداری صدای جیغ میومد که تخت خواب یه مادرمرده ای رو درست روی همون نقطه پرت کردم و اون... اون... خب... مُرد!

ویرایش شده توسط لاوندر براون در تاریخ ۱۴۰۰/۵/۱ ۲۰:۳۵:۴۸

تصویر کوچک شده

دختری تنها در میان باد و طوفان...

آیا او را رهایی خواهد بود از این شب غربت؟

یا مامانش دوباره او را به خانه راه خواهد داد؟

او در کوچه ی سرد قدم برمیدارد ومی اندیشد:

آیا ریختن آبلیمو در قهوه ی مادر کار درستیست؟

پیام زده شده در: ۱۹:۰۰:۴۲ جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۳۹ سه شنبه ۸ آبان ۱۳۸۶
آخرین ورود:
امروز ۱۵:۳۷:۳۳
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
پیام: 6510
آفلاین
پروفسور راکارو؟

جادوی سیاه؟ فوق پیشرفته؟
این تخصص ماست!

ما نیز تکلیف انجام دادیم.

1. مزایا و معایب این طلسم رو نام ببرید؛هر چه قدر خلاقانه تر بهتر.(چهار نمره)

مزایای طلسم:

1- خون و خونریزی بی دلیل صورت نمی گیره و در نتیجه جایی کثیف نمی شه. وقتی جایی کثیف نشه، مجبور نمی شیم از مواد شوینده مضر استفاده کنیم.
2- استفاده از مهارت های دستی! بر خلاف چوب جادو، این طلسم احتیاج به تمرین و سرعت عمل و تمرکز زیادی داره و انجامش کار هر کسی نیست. می تونیم با اجراش، خفن جلوه کنیم.
3- ایجاد رعب و وحشت در دشمن یه دلیل خشونت ظاهری این طلسم.
4- موقتی بودن طلسم و پاک شدن آثارش بطور کامل.
5- بی گردن ها می توانند از این طلسم جان سالم به در ببرند.

معایب:

1- تجاوز به حقوق چاقوهای واقعی و خرد کردن شخصیت آن ها
2- ایجاد آلودگی صوتی بی دلیل به مدت سی و هشت ساعت. طرف آسیب خاصی ندیده ولی همینجوری هی قراره عربده بکشه.
3- احتیاج داشتن به چاقوهای خاص آرکو که باعث می شه آرکو روز به روز ثروتمند تر و ما روز به روز فقیر تر شویم.
4- احتمال اشتباه در حین تلاش برای خفن به نظر رسیدن هنگام اجرای طلسم. ممکنه گلوی یکی دیگه رو جر بدهیم یا به درو دیوار و اشیاء آسیب برسانیم.
5- عدم امکان پس گرفتن یا خنثی کردن طلسم در صورت پشیمانی!

2. یه خاطره کوتاه از اینکه خودتون از طلسم استفاده کردین رو شرح بدین. (چهار نمره)

روزی روزگاری، کله سحر از مرگخواران خواستیم مرتب و منظم کنار دیوار ایستاده و صف را به هم نزنند... که به هم هم نزدند. قصد داشتیم طلسم سیاه جدیدی را که آموخته بودیم روی یکی از آن ها اجرا کنیم.

کمی گردن هایشان را بررسی کردیم.

گردن در اجرای این طلسم، بسیار حائز اهمیت است. البته استاد تاکیدی روی این موضوع نداشت. ولی ما داشتیم.

لینی را فورا در ذهنمان خط زدیم. به دلیل ریزی مفرط، اصلا مناسب نبود.
ایوان روزیه را هم خط زدیم. زیادی سفت بود.
هکتور را نیز خط زدیم. زیاد تکان می خورد.

و رسیدیم به آرکو!

گردن مناسبی داشت. ولی یقه لباسش به حالت ایستاده بود و همین ایجاد مزاحمت می کرد. از سوسک سیاهی که داشت روی دیوار برای خودش سوسکی راه می رفت کمک گرفتیم. او را با طلسم فرمان به داخل یقه آرکو هدایت کردیم. و درست وقتی که آرکو برای خلاص شدن از شر سوسک، یقه اش را تا کرد، طلسم را اجرا کرده و با شنیدن صدای فریاد آرکو غرق در شادی شدیم.
هر چند همه ادعا می کردند فریاد آرکو در نتیجه نفوذ سوسک به لایه های زیرین لباس هایش بوده. ولی ما که باور نکردیم. ما طلسم را به زیبایی اجرا کرده بودیم.

3. چه بر سر جادو آموز پررو اومد؟ سی هشت ساعت عذاب جادو آموز رو به صورت گزارش، شرح بدین.(دو نمره)

طبق گزارش شاهدان عینی، جادو آموز پررو درد کشید و فریاد زد. منشا پررویی او، تربیت خانوادگی اش بود. برای همین در همین حالت هم دراکو مالفوی وار، به پدرش پناه برد. در حالی که فریاد می کشید:
- پددددددرررر... پدرررررر... پد عرررررر!

همین تلاش برای غلیظ کردن فریاد هایش او را دچار دردسر کرد. سفینه فضایی غیر جادویی ای که برای جمع آوری یک نمونه "خر" به کره زمین آمده بود، با شنیدن "عر" گوش هایش تیز شد. درست بالای سر پررو متوقف شد. چنگکی از قسمت زیر سفینه در آمد و پررو را با خودش بالا کشید و برای بررسی های دقیق تر به سیاره ای ناشناخته برد. از سی و هفت ساعت بعدی هیچ اطلاعاتی در دست نیست.

پیام زده شده در: ۱۴:۱۰:۲۶ جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰

گریفیندور، وزارت سحر و جادو، مرگخواران

اركوارت راكارو

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۱۴:۳۴ سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
آخرین ورود:
امروز ۱۳:۵۰:۳۶
از سی سی جی!
گروه:
مرگخوار
کاربران عضو
ایفای نقش
گریفیندور
ناظر انجمن
پیام: 93
آفلاین
جلسه اول کلاس پرتاب چاقو بر گلوی دانش آموزان جادوی سیاه فوق پیشرفته

جادو آموزان پس از شرکت در کلاس طاقت فرسای ماگل شناسی, از پله ها بالا رفتند تا خود را به کلاس جادوی سیاه پیشرفته...

- جادوی سیاه پیشرفته؟
جادو آموزی که لیست درس ها را در دست داشت این را گفت.
- نه "جادوی سیاه فوق پیشرفته" ببین اینجا نوشته!
- حالا هر چی!
- من که فکر می کردم شوخی مدیر جدیده؛ آخه مثل اینکه خیلی خنده روئه.

دیگری به تابلوی کلاس رو به رو اشاره کرد.
- انگار واقعیه!

هیچ کس باورش نمی شد در هاگوارتز کلاس جادوی سیاه برگزار شود، هر آن منتظر بوند که کسی بیاید و بگوید آنها در مقابل یک دوربین مخفی هستند.
کسی نیامد بنابراین با احتیاط وارد کلاس شدند. در کلاس با پسری مو سفید که به این صورت روی میز نشسته بود و دو چیز پف پفی در دست داشت، رو به رو شدند.
جادو آموزان ترسیده، هر کدام به گوشه ای خزیدند و به دلیل اینکه زبانشان بند آمده بود، چیزی نگفتند.

- میناسان، اوهایو! *

دانش آموزان نگاهی به یکدیگر انداختند مطمِئن بودند در بینشان مینایی وجود ندارد.

- به کلاس مهارت در پرتاب چاقو با اسم مستعار جادوی فوق سیاه پیشرفته، خوش اومدید.

در این لحظه جادو آموزان مطمئن شدند که شوخی ای در کار نیست.

- من استاد این درس، ارکوارت راکارو هستم.شاید از خودتون بپرسید چرا این شکلیم؛ باید بگم به دلیل کمبود بودجه و ساحره مجبور شدیم که جمعی از جادوگران به تیم چیر لیدری بپیوندیم و تا آخر ترم قراره این پف پفیا رو ببینین!

جادو آموزان:
- شوخی کردم، فقط امروز با اینا اومدم! بریم سر درسمون ولی اول باید یه سری چیزا رو روشن کنم!1. سر کلاس من هر کاری آزاده: زدن، تیکه تیکه کردن، امحا رو از احشا جدا کردن و... اما یه خط قرمز دارم؛ هر کس برای پیتر و الکس قلدری کنه با چاقوی من طرفه!

الکس و پیتر که در بین دانش آموزان سال اولی حضور داشتند در نیمکتشان فرو رفتند؛ نیمکت که چه عرض کنم با توجه به بودجه مدرسه نیمکتی در کلاس در وجود نداشت بنابراین در قالی کرمانشان فرو رفتند.
جادو آموزی که به نظر ارشد می آمد، با پررویی رو به ارکو گفت:
- اگه قلدری کنیم مثلا چی می شه؟

ارکو با سرعن زیاد از زیر پف پفی دست راستش، چیزی به طرف گلوی جادو آموز بی نوا پرتاب کرد.
همه جادوآموزان جیغ کشیدند، چاقویی بر گلوی جادو آموز مذکور فرو رفته بود!

- گفتم که شوخی ندارم؛ نگفتم؟ خب الان می گم. من با کسی شوخی ندارم.

جادو آموزان با ناباوری نگاهی به ارکو بی خیال انداختند؛ انگار نه انگار همین الان به یکی از جادو آموزان سوء قصد کرده بود.

- نترسید همونطور که می بینین، این چاقو واقعی نیست.
ارکو به گلوی جادو آموز پرو اشاره کرد.
- این یه طلسمه تاریکه که امروز خودم اختراعش کردم؛ این طلسم تا سی و هشت ساعت، درد چاقو رو برای فرد تداعی می کنه اما هیچ صدمه ای وارد نمی کنه، بیشتر وسیله ای برای دست گرمیه!

جادو آموز درحال خفه شدن بود و مانند هیپوگریف پر کنده، بال بال می زد.

ارکو بدون اینکه از جایش تکانی بخورد، رو به دیگر جادو آموزان گفت:
- تکلیفتون اینه:
1. مزایا و معایب این طلسم رو نام ببرید؛هر چه قدر خلاقانه تر بهتر.(چهار نمره) یه خاطره کوتاه از اینکه خودتون از طلسم استفاده کردین رو شرح بدین.تاکیید می کنم که شرح بدین!(چهار نمره)

2. چه بر سر جادو آموز پررو اومد؟ سی هشت ساعت عذاب جادو آموز رو به صورت گزارش، شرح بدین. تاکید می کنم به صورت گزارش نه رول!(دو نمره)

ارکو این را گفت و با همان حالت از کلاس خارج شد.

* صبح بخیر همگی!

ویرایش شده توسط اركوارت راكارو در تاریخ ۱۴۰۰/۵/۱ ۱۷:۲۳:۱۱

کلاس «جادوی سیاه فوق پیشرفته»
پیام زده شده در: ۱۹:۳۳:۳۹ پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰

هافلپاف

حسن مصطفی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۵۳ یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷
آخرین ورود:
امروز ۲۰:۴۲:۳۰
از قـضــــاااا
گروه:
ایفای نقش
هافلپاف
کاربران عضو
گردانندگان سایت
پیام: 136
آنلاین
کلاس جادوی سیاه فوق پیشرفته
با تدریس پروفسور اركوارت راكارو

نوع درس: عمومی

* اساتید محترم موظف هستن زمانبندی های زیر را جهت تدریس و تصحیح تکالیف در نظر داشته باشند. تاخیر در تدریس یا تدریس زودهنگام موجب کسر امتیاز از گروه استاد می شود مگر آنکه از قبل با دفتر مدیریت مدرسه هماهنگ شده باشد.

جلسه اول
زمان تدریس: از ساعت 00:00:00 تاریخ 1 مرداد تا ساعت 23:59:59 تاریخ 2 مرداد
آخرین مهلت پذیرفتن تکالیف: ساعت 23:59:59 تاریخ 13 مرداد
شرح امتیازات: هر زمان قبل از تدریس جلسه دوم

جلسه دوم
زمان تدریس: از ساعت 00:00:00 تاریخ 15 مرداد تا ساعت 23:59:59 تاریخ 16 مرداد
آخرین مهلت پذیرفتن تکالیف: ساعت 23:59:59 تاریخ 27 مرداد
شرح امتیازات: هر زمان قبل از تدریس جلسه سوم

جلسه سوم
زمان تدریس: از ساعت 00:00:00 تاریخ 29 مرداد تا ساعت 23:59:59 تاریخ 30 مرداد
آخرین مهلت پذیرفتن تکالیف: ساعت 23:59:59 تاریخ 10 شهریور
شرح امتیازات: قبل از جلسه امتحانا برای کلاس های تخصصی و حداکثر تا 15 شهریور برای کلاس های عمومی

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.